Tajemnica hieroglifów. Champollion, Napoleon i odczytanie kamienia z Rosetty Daniel Meyerson

ISBN:

Published:

Paperback

280 pages


Description

Tajemnica hieroglifów. Champollion, Napoleon i odczytanie kamienia z Rosetty  by  Daniel Meyerson

Tajemnica hieroglifów. Champollion, Napoleon i odczytanie kamienia z Rosetty by Daniel Meyerson
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 280 pages | ISBN: | 9.65 Mb

Odczytanie Kamienia z Rosetty - jedno z najwybitniejszych dokonań intelektualnych wszech czasów - umożliwiło poznanie tajemnic liczącej sobie tysiące lat starożytnej cywilizacji egipskiej. Tymczasem przez ostatnich dwieście lat okoliczności tegoMoreOdczytanie Kamienia z Rosetty - jedno z najwybitniejszych dokonań intelektualnych wszech czasów - umożliwiło poznanie tajemnic liczącej sobie tysiące lat starożytnej cywilizacji egipskiej.

Tymczasem przez ostatnich dwieście lat okoliczności tego nadzwyczajnego dzieła translatorskiego pozostawały owiane nimbem mitu i tajemnicy. W swojej porywającej książce Daniel Meyerson przedstawia nadzwyczajną historię splotu losów dwóch geniuszy i przełomu, który zmienił nasze spojrzenie na przeszłość.Meyerson snuje urzekającą historię – o odkryciu Kamienia z Rosetty podczas przeklętej kampanii, o szaleńczym wyścigu o ujawnienie jego tajemnicy, o nieszczęściu wszystkich tych, którzy mieli z nim styczność – którą czyta się z zapartym tchem, jak fascynującą powieść.

W charakterze tła i kontrapunktu dla historii genialnego lingwisty i cesarza wizjonera, Meyerson wplata do swojej opowieści starożytne wątki o miłości, intrydze, brutalnej śmierci i cudownym odrodzeniu, które przez wieki trwały ukryte przed światem na ścianach egipskich grobowców – a które Champollion w końcu zdołał światu pokazać.(opis wydawcy)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Tajemnica hieroglifów. Champollion, Napoleon i odczytanie kamienia z Rosetty":


kulturawzywcu.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us